Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Bağımsızlık üzerine söyledikleri

YazarMesaj
onur

onur

Bağımsızlık üzerine söyledikleri Empty
MesajKonu: Bağımsızlık üzerine söyledikleri   Bağımsızlık üzerine söyledikleri EmptySalı Tem. 21, 2009 3:41 pm

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.Ben ulusumun ve büyük cedlerimin en değerli miraslarından olan bağımsızlık aşkı duyan bir adamım.Çocukluğumdan bugüne değişen aile içi,özel ve resmi hayatımın her safhasını yakından görenlerce bu aşkım bilinir.Bence bir ulusta şerefin,haysiyetin-namusun ve insanlığın bilinip sürebilmesi mutlaka o ulusun özgürlüğüne ve bağımsızlığına sahip olmasına bağlıdır.Ben şahsen,bu saydığım vasıflara çok önem veririm ve bu vasıfların kendimde var olduğunu ileri sürebilmek için kendi ulusumunda aynı vasıflara bezenmiş olmasını şart ve esas bilirim.Ben yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir ulusun çocuğu olmalıyım.Bu sebeple ulusal bağımsızlık bence bir hayat meselesidir.Ulusun ve ülkenin çıkarları gerektiği takdirde,insanlığı meydana getiren uluslardan her biriyle uygarlık gereği olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir duyarlılıkla takdir ederim.Ancak benim ulusumu esir etmek isteyen herhangi bir ulusun da bu isteğinden vazgeçinceye kadar amansız düşmanıyım....

Mustafa Kemal ATATÜRK

Bağımsızlık üzerine söyledikleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İstiklâl(Bağımsızlık)
» Devrimcilik ve Çağdaşlık Üzerine