Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Ergenekon davasında olay

YazarMesaj
Kemalist_Devrimci

Kemalist_Devrimci

Ergenekon davasında olay Empty
MesajKonu: Ergenekon davasında olay   Ergenekon davasında olay EmptyPerş. Ağus. 27, 2009 9:47 am

Ergenekon davasında olay

Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin dava ile birleştirilen birinci Ergenekon davasının 107. duruşması olaylı başladı. Danıştay saldırısı davası sanığı Alparslan Arslan, duruşmada Mahkeme Başkanı'yla tartıştı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda görülen Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin dava ile birleştirilen birinci Ergenekon davasının 107. duruşmasına, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, Alparslan Arslan ve Osman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 33 tutuklu sanıktan 28'i katıldı. Duruşmada, tutuksuz sanıklar Güler Kömürcü Öztürk ve Ferit İlsever de hazır bulundu.

Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin davanın tutuklu sanıklarından Alparslan Arslan, duruşma başlamadan önce diğer sanıklarla birlikte salona alındı. Arslan, sol eli pantolonun cebinde mahkeme salonuna girdi.

Birkaç dakika sonra dışarı doğru giden Arslan'a mahkeme başkanı nereye gittiğini sordu. Arslan, rahatsız olduğunu söyleyince mahkeme başkanı, "Ne rahatsızlığın var" dedi.

Hürriyet'in haberine göre, Arslan'ın "Beyinsel rahatsızlığım var" demesi üzerine Mahkeme başkanı, "Oturtun yerine diye" jandarmalara seslendi. Arslan mahkeme başkanının sözleri üzerine, "Size mi kaldı bu memleket. Sana ne oluyor lan. Çoluk çocuk sahibi adamsın yüzlerce kişiyi buraya toplamışsınız. Bırakın gitsinler" diye konuştu.

Mahkeme Başkanı ile Arslan arasında geçen diyalog

'-Arslan: Hastayım, oturamıyorum. Anladınız mı? İçeride yatıyorum, uzanıyorum.

- Şengün: Otur

- Arslan: Ben defalarca dilekçe yazdım. Hastayım.

- Şengün: Nedir hastalığın, 50 tür hastalık var.

- Arslan: Beyinsel problemlerim var. Sana ne?

- Şengün: Otur, ne konuşmak istiyorsan söyle.

- Arslan: Sen kimsin ya?

- Şengün: Otur yerine

- Arslan: Oturmuyorum.

- Şengün: Elin nerede?

- Arslan: Size mi kaldı bu memleket? Oturmuyorum.

- Şengün: Otur.

- Şengün: Oturtun onu!

- Arslan: Çoluk çocuk sahibi adamsın. Yüzlerce insanı doldurmuşsun buraya hepsi hasta. Bırak gitsin.

- Arslan: Hastayım, oturamıyorum. Kes kafamı at gitsin.

- Şengün: Oturtun.

Bunun üzerine Alparslan Arslan, bir jandarma görevlisi tarafından oturtuldu ve jandarma görevlisi eliyle Arslan'ı kalkmaması için tuttu.

Cumhuriyet

Ergenekon davasında olay
1 sayfadaki 1 sayfası